×
Etiketë: benë
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse do ta braktisin marrëveshjen për lëvizje të lirë të njerëzve me vendet e Bashkimit Evropian. Përkrahësit e këtij ndryshimi thonë se largimi nga marrëveshja do t’ia mundësojë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri është bërë kaq e sofistikuar dhe kaq e fuqishme sa vendi është i gatshëm të fillojë negocimin e kapitujve të anëtarësimit me Bashkimin Europian, deklaroi GRECO në një raport të...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se për Serbinë “model për gjetjen e një zgjidhjeje politike” kur janë në pyetje raportet me Kosovën janë Marrëveshja e Daytonit e 1995-s, që i dha fund...
Lajme22 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përpjekje që të tregojnë angazhim serioz për konkretizim të shpejtë të zbatimit të zotimeve të Kosovës dhe Serbisë, të nënshkruara më 4 shtator në Uashington, thotë analisti...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
21 shtatori i vitit të kaluar pati shqetësuar gjithë Shqipërinë. U dëgjuan 25 lëkundje të tokës, të njëpasnjëshme. Si pasojë e këtij tërmeti u ndryshuan jetët e shumë familjeve. Shumë njerëz humbën jetën, të tjerë...
Lajme17 Shtator 2020
Mësimin në distancë gjatë pandemisë COVID-19 nuk e kanë ndjekur 9070 nxënës prej klasës së parë deri tek ajo e dymbëdhjetë. Ministri i Arsimit, Ramë Likaj në seancën e sotme plenare, tha se kjo ka...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë do t’i bëjë këto dy vende, ashtu si edhe Ballkanin dhe botën, më të sigurta. Një...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Shefi për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka thënë se fqinjësia brenda bllokut është në flakë për shkak të krizave nga Bjellorusia deri te tensionet në Mesdhe, të cilat kërkojnë përgjigje urgjente...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Ish prokurori serb për krime të luftës, Vlladimir Vukçeviq, korrespodenca e të cilit u bë publike nga veteranët e UÇK-së, ka thyer “heshtjen” duke treguar si kanë bashkëpunuar me hetuesit dhe prokurorët e Gjykatës Speciale...
Kronika08 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të hënën në fshatin Slivovë është arrestuar një person pasi ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, transmeton Front Online. Sipas policisë, viktima ka pranuar tretman mjekësor. “Është...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Udhëtarët që hyjnë dhe dalin nga aeroportet kryesore të Europës duhet të kryejnë të gjithë testin për koronavirusin e ri, tha sot ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza. “Italia do ta paraqesë zyrtarisht propozimin në...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se kërkon nga gjykata dhe prokuroritë që të respektojnë masat dhe rekomandimet e COVID-19, njofton Klan Kosova. Ai gjatë një konference për media ka thënë se ato mund...
Lajme27 Gusht 2020
Profesori dhe eksperti amerikan për Ballkanin, Alon Ben Meir, ka komentuar takimin që do të mbahet më 4 shtator në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Ben Meir, është shumë e rëndësishme që në këtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.