×
Etiketë: belgjika
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Belgjika tha se do t’i shtrëngojë masat kundër koronavirusit – por do të shmangë izolimin – për shkak të numrit në rritje të rasteve me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Nga e mërkura, belgët...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Belgjika nuk ka regjistruar raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri gjatë 24 orëve të fundit, për herë të parë që nga fillimi i pandemisë në muajin mars. Numri i përgjithshëm i viktimave mbeti në...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Belgjika, një ndër vendet më të prekura nga koronavirusi në Evropën Perëndimore, nuk e raportoi asnjë viktimë gjatë 24 orëve të kaluara, për herë të parë që nga 10 marsi. Njësoj si në shumë shtete...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Belgjika do të ratifikojë sot zgjerimin e mbajtjes së detyrueshme të maskës, që do të mbahet që prej të shtunës në dyqane, kinema, vendet e kultit, si dhe në muze dhe biblioteka, për të mbrojtur...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Qeveria Federale e Belgjikës ka vendosur të shpërndajë bileta të trenave falas për qytetarët për të ringjallur turizmin e brendshëm dhe ekonominë, raporton Anadolu Agency (AA). Ministri belg i Transportit François Bellot ka konfirmuar se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.