Gjuha:
×
Etiketë: bejrutit
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Një zjarr i madh ka shpërthyer në Portin e Bejrutit, duke shkaktuar panik midis banorëve një muaj pas shpërthimit masiv. Nuk është ende e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin në objektin, i cili u...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Janë duke u venitur shpresat në Bejrut për gjetjen e ndonjë personi tjetër të mbijetuar nën rrënojat e ndërtesave të shembura nga shpërthimi masiv i muajit të kaluar. Punëtorët e ekipeve të kërkim-shpëtimit filluan të...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Diplomacia amerikane ka kërkuar një hetim transparent dhe të besueshëm për shpërthimin e 4 gushtit në portin e Bejrutit, ndërsa disa hetues të FBI po i drejtohen Libanit për të ndihmuar autoritetet lokale. “Ne duhet...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografi që tregojnë momentet e fundit të zjarrfikësve, që tentojnë të parandalojnë përhapjen e mëtejme të zjarrit në depon e 12-të në portin e Bejrutit, vetëm pak momente para shpërthimit...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Njerëzit në Bejrut të Libanit kanë shprehur zemërimin e tyre ndaj qeverisë për siç e quajnë ata neglizhencë që çoi në shpërthimin masiv të së martës. Presidenti Michel Aoun ka thënë se ky shpërthim ishte...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Izraeli mohon çdo përfshirje në shpërthimin e portit të Bejrutit që ndodhi diret pas rritjes së tensioneve midis Libanit dhe fqinjit të saj. Izraeli ka mohuar të ketë ndonjë lidhje me shpërthimin e madh në...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit nga shpërthimi i tmerrshëm që ndodhi të martën. Banorët e Bejrutit janë zgjuar në shkatërrim pas shpërthimit të madh në portin e qytetit libanez,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Gjashtë persona kanë humbur jetën në një shpërthim të fuqishëm që ka ndodhur në një fabrikë të kimikaleve në afërsi të qytetit kinez Wuhan, ku muaj më parë kishte shpërthyer epidemia e coronavirusit. Pamjet e...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Kryeqyteti i Libanit, Bejrut, është goditur nga disa shpërthime të fuqishme, e sipas Kryqit të Kuq të Libanit, deri më tani kanë humbur jetën të paktën 50 persona dhe mijëra tjerë janë lënduar. Spitalet janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.