×
Etiketë: BE
Bota/Rajoni26 Prill 2022
Bashkimi Evropian po përgatit pakon e re të sanksioneve kundër importeve ruse. Sipas zëvendëspresidentit të Komisionit Evropian, Valdis Dombrovskis kjo pako përfshinë një formë të një embargoje të importit të naftës nga Rusia. “Jemi duke...
Lajme28 Shtator 2020
Takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që ishte planifikuar të mbahej sot në Bruksel, është shtyrë për një kohë të pacaktuar. Shtyrja e këtij takimi ka ndodhur shkaku i situatës së krijuar nga pandemia...
Lajme22 Shtator 2020
Në Komisionin Hetimor për Pandeminë i pranishëm është babai i Agon Musliut që humbi jetën në Qendrën e Studentëve gjatë karantinimit, Naim Musliu. Musliu është marrë në pyetje nga deputetët e këtij komisioni. Më këtë...
Lajme19 Shtator 2020
Ish-Ambasadori amerikan, Christopher Dell i është rikthyer historisë, duke shpjeguar prapaskenat e emërimit të Atifete Jahjagës në krye të Shtetit. Hashim Thaçi e kishte pranuar idenë e amerikanëve, kur më 2011, propozuan një emër jopartiak...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Autoritetet amerikane njoftuan se kanë lëshuar urdhër-arrest dhe aktakuzë ndaj Lirim Sulejmanit, për mbështetje të grupit militant, Shteti Islamik (IS) si dhe për trajnim nga ky grup, të cilin Uashingtoni e konsideron organizatë terroriste. “I...
Lajme08 Shtator 2020
Ndërsa administrata e Trumpit dhe liderët e rajonit nuk kanë nguruar t’i quajnë deklaratat e nënshkruara në Uashington nga Vuçiçi dhe Hoti si “historike”, në Gjermani shihen me skepticizëm. Deklarata zyrtare nga Berlini, të hënën,...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, i ka thënë një gazetari se do të donte të “shkatërronte fytyrën e tij” pasi u pyet në lidhje me raportet për një seri pagesash misterioze në llogarinë bankare të gruas...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Qeveria e Kantonit Bazelland ka aprovuar më në fund kërkesën për natyralizim të kosovarit Hamdi Halili, shkruan albinfo.ch. Sipas Qeverisë së Kantonit, kosovari duhej të ishte natyralizuar. “Të gjitha kërkesat janë përmbushur” thuhet në vendim....
Lifestyle20 Gusht 2020
Këngëtarja Linda Halimi është kthyer në frymëzimin e të gjithëve për shkak të humbjes në peshë. Ajo nuk e ka mbajtur për vete sekretin e suksesit. Ka zbuluar dietën ushqimore që e ndihmoi të rrëzonte...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Basri Kadrija, shqiptari nga Maqedonia Veriore është bërë baba i një vajze. Gëzimin e të bërit prind ai e ka festuar në një mënyrë të çuditshme, por të rrezikshme. Basriu ka nxjerrur revolen për të...
Lajme04 Gusht 2020
Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka kritikuar ashpër ministrin aktual të shëndetësisë Armend Zemaj, i cili ka shfuqizuar udhëzimin administrativ që rregullonte çmimin e barërave në nivel vendi dhe u kursente qytetarëve...
Ekonomi31 Korrik 2020
Përmes një komunikate për media nga Bordi i Përkohshëm i Telekomit kanë njoftuar për arritjen e pajtimit që të pezullohet për një afat të pacaktuar përmbarimi i mjeteve të kompanisë publike. “Bordi i Përkohshëm i...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Një burrë në Indi ka vrarë veten pasi gruaja e tij lindi vajzë. Nga ana tjetër, gruaja, kur mësoi për lajmin pësoi atak kardiak dhe si pasojë ndërroi jetë. Sipas autoriteteve policore, 23-vjeçarja Supriya Das,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.