×
Etiketë: bartin
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, pas takimit të Komitetit për vlerësim dhe koordinim të situatës lidhur me COVID-19, tha se tashmë ka një situatë më të qetë epidemiologjike, por paralajmëroi se do të tregohen të...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të nis viti i ri shkollor 2020/21. Të gjithë nxënësit obligohen që...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Autoritetet në Indonezi kanë shmangur metodat e zakonshme, për të detyruar qytetarët të bartin maska mbrojtëse për ta luftuar përhapjen e mëtejme të coronavirusit. Në disa provinca banorët që janë kapur në hapësira publike pa...
Lajme06 Shtator 2020
Fizioterapeutët tashmë kanë kaluar më shumë se tridhjetë ditë, nga kur po bëjnë punë për të cilat nuk janë të kualifikuar, e për krejt këtë situatë fajtor kryesor kanë lënë ShSKUK-në, për të cilët thonë...
Lajme20 Korrik 2020
Shtabi Emergjent i Komunës së Podujevës për veprime dhe masa parandaluese e mbrojtëse nga COVID-19, në takimin e mbajtur sot ka shqyrtuar gjendjen aktuale me pandeminë dhe respektimin e vendimeve të fundit të Qeverisë për...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është zotuar se nuk do t’i urdhërojë amerikanët që të përdorin maska për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Komentet e tij erdhën pasi eksperti kryesor për sëmundje ngjitëse...
Lajme14 Korrik 2020
Shumica dërmuese e qytetarëve të Komunës së Malishevës, të cilët dalin për të kryer obligime të ndryshme në qytet, po i bartin maskat mbrojtëse për fytyre, e po ashtu edhe bizneset kanë vendosur dezinfektues dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.