×
Etiketë: apelon
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së Time Kadrijaj ka reaguar pas sulmit që i është bërë një infermieri në vendin e tij të punës në QKUK. “Në kohën kur mantelbardhët po japin...
Lajme23 Gusht 2020
10 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar këtë të diel në komunën e Gjilanit. Po sot 10 të tjerë janë shëruar. Njoftimi u bë nga kryetari i komunës, Lutfi Haziri. Nëpërmjet një shkrimi në...
Lajme17 Gusht 2020
Me kërkesë të kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, një ekip komunal ka vizituar sot fshatin Bilinicë për të parë gjendjen në këtë fshat, pas stuhisë dhe reshjeve që kanë përfshirë këtë komunë  dy...
Lajme31 Korrik 2020
Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Bashkësia Islame e Kosovës, edhe një herë përmes një mesazhi të bërë në faqen zyrtare Facebook, duke thënë se besimtarët në Kosovë sot festojnë pa faljen e namazit,...
Lajme31 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Ai ka ftuar që kjo festë të kremtohet në shtëpi pasi vetëm kështu mund të kontribuojmë në menaxhimin e...
Lajme15 Korrik 2020
Instituti Kombëtar ka njoftuar se po përcjell me vëmendje situatën epidemiologjike në komunat endemike me ethe hemorragjike Krime-Kongo dhe po teston çdo mostër të dyshimtë ne EHKK. IKSHPK dhe komunat endemike apelojnë për kujdes dhe...
Lajme13 Korrik 2020
Komuna e Drenasit, deri vonë ka qenë ndër të paktat komuna të paprekura nga virusi korona. Mirëpo pas lehtësimit të masave nga qeveria dhe lëvizjeve të qytetarëve nga njëra komunë në tjetrën, tani rastet me...
Lajme06 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në Kosovë për pesë muaj ka pasur 2080 raste të pickimit nga rriqrat. “Instituti po përcjell me vëmendje situatën epidemiologjike në komunat endemike me ethe...
Lajme30 Qershor 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka bërë apel për shpenzim racional të ujit të pijshëm. Për shkak të rritjes enorme të konsumit, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka bërë apel te qytetarët që të shpenzojnë...
Lajme29 Qershor 2020
I pari i Gjilanit, Lutfi Haziri përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme kanë rezultuar edhe katër raste pozitive me koronavirus në këtë komunë. Haziri ka njoftuar se zyrtarisht deri...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, pas takimi që ka mbajtur sot me Komitetin emergjent për parandalim të virusit Covid-19, ka ngritur në shkallën e dytë gjendjen e gatishmërisë dhe intervenimit të emergjencave, për...
Lajme17 Qershor 2020
Shtabi Emergjent i Komunës së Podujevës për veprime dhe masa parandaluese e mbrojtëse nga COVID-19, në takimin e sotëm ka diskutuar për masat dhe veprimet që duhet të ndërmerren pas raportimit të katër rasteve të...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Shtabi komunal i krizave pas mbledhjes së sotme vlerësoi se situata me pandeminë në rajonin e Gostivarit është nën kontroll. Ata u bënë thirrje qytetarëve për rritjen e disiplinës dhe respektimin e masave, veçanërisht në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.