×
Etiketë: anulohet
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Nuk do të ketë ceremoni çmimesh Nobel këtë vit në Stokholm dhe arsyeja është e qartë – pandemia. Ceremonia e Çmimeve Nobel, për herë të parë pas më shumë se 50-vjetësh, është anuluar për shkak...
Lajme09 Shtator 2020
Ka dështuar të zgjidhet operatori për furnizim me vaksina sezonale, me të cilat Qeveria Hoti ishte zotuar që do t’i vaksinonte gati gjysmë milionë kosovarë. Ministria e Shëndetësisë në fillim të muajit gusht pati hapur...
Lajme03 Shtator 2020
Me vendim të Policisë së Kosovës janë anuluar të gjitha aktivitetet e planifikuara të Hardh Fest “Online Edition”, për shkak të situatës me COVID-19. “Shnosh si kokrra” do të mbahej gjatë fillimit të muajit shtator,...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Papa Françesku përsëriti thirrjen për anulimin e borxhit që kanë vendet e varfra. Ai tha se për shkak të pandemisë është koha për “drejtësi rikuperuese”. Papa po përgatitet për një audiencë me prani të publikut...
Vip08 Gusht 2020
Këngëtari Mozzik nuk do të jetë i pranishëm sot në Prizren. Kështu u njoftua pak më parë për shkak të moslejimit të grumbullimit të njerëzve nga Inspektorati dhe Policia e Kosovës. Drejtori i Policisë së...
Lajme07 Gusht 2020
Në mungesë të kuorumit ka dështuar mbledhja e Komisionit hetimor për menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë ku pritej të shqyrtohej plani operativ i punës. Kryesuesja e Komisionit, Mimoza Kusari-Lila tha se për shkak...
Lajme06 Gusht 2020
Ministria e Arsimit ka marrë vendim për anulimin e testit të arritshmërisë për vitin shkollor 2019-2020. Arsye për këtë vendim thuhet se është situata me COVID-19 në vend dhe ruajtja e shëndetit të të gjithë...
Lajme03 Gusht 2020
Është anuluar gjykimi ndaj pesë të akuzuarve për mashtrim në votime, Mensur Avdullahu, Lulzim Ademi, Driton Xhemaili, Bilall Musliu dhe Nexhmi Jusufi, i paraparë për të martën në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Pesë të akuzuarit...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Fondacioni Nobel, i cili administron ndarjen e çmimeve prestigjioze Nobel, thotë se për shkak të pandemisë koronavirusit, ka anuluar ceremoninë tradicionale, që mbahet çdo vit në muajin dhjetor, në Sallën e qytetit të Stokholmit. Lars...
Lajme13 Korrik 2020
Për shkak të gjendjes së krijuar me pandeminë Covid-19, është anuluar rigjykimi për korrupsion ndaj ish-kryetarit të Komunës së Lipjanit, Shukri Buja dhe nëntë të akuzuarve tjerë, i paraparë për të hënën, në Gjykatën Themelore...
Lajme10 Korrik 2020
Rreziku i përhapjes së virusit Covid-19 është bërë shkak që, në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, të anulohet gjykimi ndaj të akuzuarve për shpëlarje parash e vepra tjera, Nuhi Hoxha dhe Shahe Tahirukaj....
Lajme29 Qershor 2020
Kuvendi i Kosovës në agjendë sot ka pasur mbajtjen e dy komisioneve parlamentare, por që të dy aktivitetet janë anuluar. Këtë për KosovaPress e ka konfirmuar Musli Krasniqi, drejtor i Drejtorisë për Medie dhe Marrëdhënie...
Lajme26 Qershor 2020
Koronavirusi ua ka pamundësuar sivjet besimtarëve myslimanë kryerjen e një prej obligimeve më të madhe fetare që kanë. Shkuarja në haxh është anuluar për shkak të pandemisë, ndërsa njoftimin e dha këtë javë Bashkësia Islame...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.