Gjuha:
×
Etiketë: antiraketor
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Qeveria japoneze konfirmoi sot braktisjen e vendosjes ë tokën e saj të sistemit amerikan mbrojtës antiraketë ”Aegis Ashore”, 10 ditë pasi kishte njoftuar ndërprerjen e këtij programi të kushtueshëm dhe të kontestuar. “Këshilli kombëtar i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.