Gjuha:
×
Etiketë: angazhohet
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Presidenti francez, Emmanuel Macron, i kërkoi homologun të tij turk Recep Tayyip Erdogan, për t’u angazhuar për një çtensionim të situatës në Mesdheun Lindor, pas tensioneve të forta me Greqinë dhe Qipron, vende anëtare të...
Lajme17 Shtator 2020
Zhvillimet rreth dosjeve të Speciales, Tomë Gashi angazhohet si avokat i OVL UÇK-së Pas zhvillimeve të fundit me Specialen dhe dosjet që arritën në selinë e tyre, OVL e UÇK-së kanë angazhuar avokat që do...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Mbrojtja e klimës është një enigmë e madhe. Por një vend i vogël Finlanda tregon se ç’mund të arrijë madje një qytezë e vogël ndaj një problemi kaq global. Fshati Ii në veriperëndim të Finlandës...
Kronika22 Gusht 2020
Pasditen e djeshme në fshatin Terpezë të komunës së Malishevës ka humbur një 2 vjeçar. Nga komuna e Malishevës kanë treguar se ende nuk është gjetur fëmija 2 vjeçar dhe se po vazhdon kërkim edhe...
Ekonomi14 Gusht 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka zhvilluar një takim virtual me përfaqësues të UNDP-së në Kosovë, me të cilët ka diskutuar për mundësinë e bashkëpunimit. Ministri Krasniqi i ka informuar përfaqësuesit e UNDP-së...
Lajme25 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, sot ka shkuar për një vizitë në Mal të Zi. Haradinaj-Stublla ka thënë se Kosova do të angazhohet në avancimin e pozitës të shqiptarëve në Mal...
Lajme25 Qershor 2020
Po vazhdojnë punimet nëpër fshatra të Komunës së Suharekës. Kryetari Bali Muharremaj njoftoi se në Semetisht po bëhet rregullimi i rrugëve lokale. “Angazhimi ynë është maksimal për t’ua bërë sa më funksionale jetesen qytetarëve”, tha...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
India i ka regjistruar 16 mijë raste të reja të koronavirusit të mërkurën. Kjo është shifra më e lartë për periudhën 24-orëshe që nga fillimi i përhapjes së virusit në shtetin me 1.3 miliard banorë....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.