×
Etiketë: Anëtarë
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Bashkimi Evropian duhet të zgjerohet në Ballkanin Perëndimor, megjithëse jo pa kushte, tha zv. kryeministri bullgar dhe Ministri i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov, duke shtuar se Brukseli nuk po bën presion mbi Bullgarinë për qëndrimin e...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Policia e Shtetit njoftoi të shtunën arrestimin e një shtetaseje shqiptare, e dënuar më parë në Itali për veprimtari kriminale në fushën e terrorizmit. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, Lubjana Gj., 43 vjeçe, banuese në...
Lajme01 Shtator 2020
AShAK-u shpall zgjedhjet për anëtarë Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka vendosur të shpallë zgjedhjet për anëtarë të saj. Në një mbledhje e cila është mbajtur më 31 gusht është miratuar Qarkorja për...
Lajme13 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën e sotme plenare kanë zgjedhur Ilir Bytyçin dhe Fadil Miftari anëtarë të bordit të RTK-së. Ndërkaq, për gjashtë kandidatë tjerë të cilët nuk morën votat e mjaftueshme, sërish...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës po voton për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. Nga katër kandidatë sa janë përzgjedhur nga komisioni, deputetët do të votojnë për dy prej tyre. Driton Muharremi, Hashim Çollkau, Hasim...
Lajme10 Gusht 2020
Deputetja e PDK’së, Blerta Deliu ka thënë se pasi disa bashkëpartiak të saj rezultuan pozitiv me koronavirus, priten që të gjithë të infektohen. Kështu tha ajo mëngjesin e sotëm në një intervistë për RTV Dukagjini....
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Bashkimi Evropian e ka aktivizuar sistemin e mbrojtjes civile për të mbledhur punëtorë të ekipeve emergjente dhe pajisje të nevojshme nga 27 vendet anëtare për t’i ndihmuar Bejrutit të Libanit. Komisioni Evropian tha se plani...
Lajme25 Korrik 2020
Deputeti i VV’së, Fitim Uka, ka thënë se Ramë Likaj ka emëruar në Bordin e Universitetit të Pejës motrën e deputetit të AAK’së dhe Shefin e grupit të Këshilltarëve të AAK’së në Pejë. Ai nuk...
Front TV10 Korrik 2020
Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur kryeshefin e KOST-it dhe tre anëtarët e këtij bordi me mandat katërvjeçar. Të zgjedhurit e popullit përmes votës pozitën e kryeshefit ia besuan Jeton Mehmeti, ndërkaq dy anëtarët tjerë të...
Lajme09 Korrik 2020
Numri i ministrave në Qeveri është pika e parë e orientimeve programore që Lidhja Demokratike (LDK) e kishte prezantuar si ofertë të saj për qytetarët, në prag të zgjedhjeve të fundit nacionale. Aty kishte dhënë...
Lajme04 Korrik 2020
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vazhduar të vizitojë familjet që humbën anëtarë në luftën e fundit në Kosovë. Këtë pasdite presidenti Thaçi ka vizituar familjen Muqolli në Poklel të Drenasit, të cilës në prill...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Ushtarët meksikanë i kanë vrarë 12 pjesëtarë të dyshuar të bandave të drogës, të cilët ishin të veshur me rroba si të ushtrisë. Përleshja e armatosur ndodhi në qytetin kufitar, Nuevo Laredo. Zyrtarët thanë se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.