×
Etiketë: 65
Lajme30 Gusht 2020
Një test me metodën PCR në laboratorin privat i cili ëhstë në pronësi të vajzës së Blerim Devollit po kushton deri në 200 euro. Bëhet fjalë për laboratorin “Medical & Laboratory Services” i cili gjendet...
Lajme26 Gusht 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, po trajtohen 65 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 14 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore, 45 të tjerë janë në oksigjenoterapi dhe dy janë në respiratorë. Po ashtu...
Lajme14 Gusht 2020
Dogana e Kosovës njofton se sot në orët e mëngjesit, në vendkalimin Kufitar të Merdarës është zhvilluar një operacion kontrolli ndaj një të qytetari të Kosovës, i cili ka tentuar që ne mënyrë te fshehur...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, India regjistroi 64.553 raste të reja me COVID-19 dhe 1,007 viktima. Vendi ka raportuar 2.461.190 raste me COVID-19 që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë, sipas ministrisë, i treti më...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Një vrasje me thikë ka ndodhur në Xhafzotaj në Shijak, mbrëmë rreth orës 23:05.  Shtetasit Fiqiri Çalliku, 65 vjeç dhe Fadil Çalliku 63 vjeç(vëllezër), të cilët ishin në tokën e tyre dyshohet se pas një...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Më tepër se dy të tretat e 94 imigrantëve të shpëtuar në detin Mesdhe nga garda bregdetare e Maltës, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, shkruan BBC. Në testimet e bëra, 65 imigrantë u konfirmuan se...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 65 raste të reja të infeksionit me virusin SARS-CoV-2, dhe tre persona vdiqën, njoftoi Shtabi i Krizave i Kroacisë. Sot janë gjithsej 855 raste aktive në Kroaci, prej...
Lajme18 Korrik 2020
Infermieri i Klinikës së Reumatologjisë në QKUK, Enlirat Duraku, i cili njëherësh është sekretar i përgjithshëm në Sindikatën e infermierëve, ka treguar për vështirësitë me të cilat përballen infermierët në Qendrën Klinike dhe Universitare të...
Lajme13 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që personavt mbi 65 vjeç të mund të mund të dalin në ambiente publike në orët e hershme të mëngjesit  nga ora 05: deri...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Pandemia e koronavirusit shënon një rekord të ri, me 12 milionë njerëz të infektuar në gjithë botën sipas të dhënave të universitetit John Hopkins. Shtetet e Bashkuara vijojnë të kryesojnë listën e vendeve më të...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Në shumë vende ka shpërthyer një valë e dytë infektimesh me koronavirus, ndërsa në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është regjistruar një tjetër rekord i zi. Sipas shifrave të publikuara nga universiteti John Hopkins gjatë...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Coronavirusi po vazhdon ende të prek shumë njerëz në mbarë botën. Sipas WorldMeters në botë zyrtarisht 11,564,185 njerëz janë të infektuar me Covid-19, 536,893 viktima si dhe janë shëruar 6,538,868 pacientë, njofton Klan Kosova Shtetet...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Këshilli i këshilltarëve ekonomikë të qeverisë gjermane kanë thënë se ekonomia e vendit pritet të tkurret për 6.5 për qind gjatë këtij viti për shkak të pandemisë së koronavirusit, duke shtuar se rënia do të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.