×
Etiketë: 146
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar pozitivë 146 raste të reja me Covid-19 nga 639 testime në kryera në total. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në...
Lajme31 Korrik 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, është njoftuar sot për 9 raste të reja pozitive, por fatmirësisht 11 persona janë shëruar plotësisht. Kryetari Lutfi Haziri ka bërë të ditur se...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Mbi 14,6 milionë është numri i të prekurve me koronavirus në mbarë botën, përkatësisht 14,646,706 sipas Worldometers. Raportohet se numri më i madh i vdekjeve është regjistruar në SHBA, me 143,289 viktima, dhe pas saj,...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Numri i të infektuarve nga COVID-19 në gjithë botën ka shkuar në mbi 14,6 milion, përkatësisht 14,646,706 sipas Worldometers. Ndërkohë numri i viktimave ka arritur në 608,978. Numri më i madh i vdekjeve është regjistruar...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Në tre komunat në rajonin e Gostivarit deri më tani ka 146 raste aktive me Covid-19, me çka numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 241 persona. Sipas informacioneve...
Lajme14 Korrik 2020
Peja ishte komuna e dytë mbrëmë që shënoi numrin më të madh të të prekurve me Covid-19 pas Prishtinës. Petrit Loci, drejtor i Shëndetësisë në Pejë ka folur rreth situatës atje. Ai tha se aktualisht...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.