×
 • Lajme
 • Lajme

  Sveçla, Hajdari, Haxhiu e Gërvalla marrin pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt

  FrontOnline
  04 Dhjetor 2023

  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt, 30-vjeçares e cila u vra mizorisht të mërkurën në Bërnicë të Prishtinës.

  Pjesëmarrëse në rivarrim janë edhe dy ministret Donika Gërvalla e Rozeta Hajdari.

  Me kërkesë të familjarëve, trupi i Liridona Ademajt, e cila u vra të mërkurën mizorisht në Prishtinë, u zhvarros nga varrezat e fshatit Cërmjan të Gjakovës dhe po varroset në fshatin e saj të lindjes, Rracaj.

  Prokuroria e miratoi kërkesën e familjes për rivarrimin e 30-vjeçares, e cila dyshohet se u vra në një skenar të organizuar nga bashkëshorti i saj, Naim Murseli. Ai dje doli për herë të parë para gjykatës, së bashku me Granit Plavën dhe Kushtrim Kokallën, dy të pandehurit tjerë me të cilët ekziston dyshimi i bazuar mirë se e organizoi vrasjen e Liridonës.

  Gjykata Themelore e Prishtinës dje ua caktoi nga një muaj paraburgim secilit, pasi sipas gjykatëses së procedurës paraprake, “ekzistojnë bazat dhe arsyet për caktimin e masës së paraburgimit, ngase ekziston dyshimi i bazuar mirë se të pandehurit kanë kryer veprat penale”./T7

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish-deputetja dhe moderatorja, Grida Duma, ka folur për ndjenjat që i jep Kosova sa herë të jetë e pranishme. E ftuar në...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Sikurse në shumë sektorë ku punëtorët po lëshojnë vendin e punës, njëjtë po ndodhë edhe tek zjarrfikësit. Kjo, për shkak të kushteve...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish nënkryetarja e komunës së Prishtinës dhe ish ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Arsimit, Donjeta Sahatçiu, ka reaguar pas anulimit të...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Zjarrfikësit në Kosovë vazhdojnë të jenë të pakënaqur me kushtet e punës. Edhe viti 2024 për ta ka filluar njëjtë sikurse viti...
  Sport25 Shkurt 2024
  Arsenali ka bërë historinë në Ligën Premier pas fitores së thellë me rezultat 4-1 ndaj Newcastle United në ‘Emirates’. Pasi Liverpooli dhe...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Një rrahje mes disa personave ka ndodhur në rrugën “Isa Boletini” në Prishtinë rreth orës 12:00. Policia pas pranimit të informatës ka...
  Vip25 Shkurt 2024
  Pas eliminimit të Albi Nakos dhe Arta Kabashit, shtëpisë së Big Brother Vip iu shtuan 3 banorë të rinj. Banorët më të...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi ka publikuar në rrjetet sociale një video nga aeroporti i NATO-s në Kuçovë, i cili...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Njësitë nga Batalioni i Forcave Rezervë Operacionale të misionit të KFOR-it nuk do të jenë më të pranishme në ndërtesën e komunës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.