×
 • Vip
 • Vip

  Surpriza që e bëri të qajë Grida Dumën në studio televizive (VIDEO)

  FrontOnline
  26 Shkurt 2024

  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale.

  Djali, siç thotë ajo, është pika e saj e dobët, derisa emocione të forta përjetoi në emisionin “SOL” me Adelina Hasanin, pas surprizës që ia bëri ai.

  Darieni i dërgoi Dumës një letër shumë emocionuese, përmes së cilës ai shpreh mirënjohje dhe falënderim ndaj krejt kontributit të saj gjatë rritjes së tij.

  “Nuk të kam njohur duke u rritur, nuk të kam parë as adoleshentE dhe as gabimet e tua njerëzore gjatë rritjes në ato mosha, por të njoh tani, më mirë se kurrë”.

  “Nuk ma thotë vetëm logjika, por edhe ajo ndjenja njerëzore tej logjikës që hera-herës është më e vërtetë, që më thotë që një njeri si ty nuk thuhet që thjeshtë bëhet, por është i tillë. I madh, i gjërë, i dashur dhe që sakrifikon për ata që i do, ndonjëherë më shumë se edhe për veten”.

  E mendoja dhe e ndjeja shumë, por e besova realishtë kur e pashë tek të gjithë, tek çdokush që të suportojë edhe më shumë pasi le politikën dhe tek po ata që tani vazhdojnë ta ndjejnë të vërtetën tënde, të njeriut që zgjodhi të ndiqte rrugën më të vështirë në vashdimësinë e jetës së saj publike, më shumë se më pare”, kishte shkruar pos tjerash ai.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Vip13 Prill 2024
  Festivali i Filmit në Kanë ka zbuluar listën e tij të shumëpritur të vitit 2024, pas suksesit të jashtëzakonshëm të edicionit të...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.