×
 • Sport
 • Sport

  Suarezi thotë se Inter Miami mund të fitojë ndeshje edhe pa Messin

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Luis Suarez dhe Tata Martino kanë folur për mundësinë e të qenit pa Lionel Messin teksa Inter Miami përgatitet të përballet me CF Monterreyn të mërkurën (sonte).

  Messi përballet me një garë me kohën për t’u përshtatur nga një problem i kofshës përpara ndeshjes së parë të çerekfinales së Kupës së Kampionëve Concacaf të Miamit kundër Monterreyt.

  Pavarësisht se është një përplasje kaq e madhe për “Heronët” që do të vijnë kundër gjigantëve të Liga MX, trajneri Martino këmbëngul se nuk do të ndërmerret asnjë “rrezik” dhe ai pohon se roli i argjentinasit “nuk është përcaktuar ende”.

  Në lidhje me mundësinë që Messi të luajë, Martino u tha gazetarëve të martën mbrëma: “Leo ka një dëmtim dhe ne duhet të menaxhojmë minutat e tij. Ne kemi një lojë të rëndësishme nesër, por duhet të mendojmë se sapo po fillojmë prillin. Për ne, e gjithë kjo sapo ka filluar dhe ne nuk mund të rrezikojmë kushtet e lojtarëve tanë. Ne do të përcaktojmë në themel se çfarë është më e mira për Leon dhe çdo lojtar tjetër, dhe më pas do të marrim vendimet e duhura”.

  Nëse Messi nuk mund të paraqitet që nga fillimi, përgjegjësia do të jetë mbi bashkëlojtarin e tij veteran të sulmit Suarezin për të siguruar fuqinë në krye. Por uruguaiani nënvizoi se Miami mund të jetë i suksesshëm pa Messin, duke shtuar: “[Messi është] një lojtar që bën diferencën, ne e dimë këtë. Do të presim deri nesër për të parë nëse ai është atje, por nëse nuk është, ne do ta bëjmë atë siç bëmë një ditë më parë dhe fituam ndeshjet pa të. Nëse ai është atje, ne do ta shijojmë më shumë. E dimë që është një sezon i gjatë, kemi shumë lëndime, por kemi një ekip të madh dhe kemi vërtet shumë lojtarë të mirë që mund të zëvendësojnë të tjerët. Loja vazhdon, nëse skuadra qëndron së bashku dhe vazhdon të ecë përpara, ky është fokusi”. /Zëri

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Të tjera
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.