×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Stoltenberg thotë se ka zhvilluar bisedime me liderin hungarez

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s ka thënë se ka folur me kryeministrin e Hungarisë mbi shqetësimet e këtij të fundit për rolin e aleancës ushtarake në Ukrainë.

  Udhëheqësi hungarez, Viktor Orban, ka qenë një gjemb në krahun e Ukrainës, duke u përpjekur vazhdimisht të bllokojë ndihmën dhe të mbajë lidhje të ngushta me Rusinë.

  Duke folur në takimin e NATO-s në Bruksel, shefi i Aleancës, Jens Stoltenberg, tha: “Ajo që po diskutojmë nuk është një prani luftarake e NATO-s në Ukrainë.

  “Ne po diskutojmë se si mund të koordinojmë dhe të ofrojmë mbështetje nga jashtë Ukrainës në Ukrainë, siç bëjnë aleatët e NATO-s”.

  Stoltenberg shtoi se do të ishte e mundur të adresohen shqetësimet e ngritura nga Hungaria dhe “të gjejmë një mënyrë ku mund të kemi konsensus”.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Një shqiptar i cili jeton dhe punon në Austri, tetorin e vitit të kaluar, i kishte dalë në pritë ish të dashurës,...
  Të tjera
  Vip23 Prill 2024
  Pas përfundimit të aventurës së tij në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Lidi i është kthyer jetës së përditshme duke qenë...
  Lajme23 Prill 2024
  Dëshmitari Gazmend Zeqiraj, në seancën e shqyrtimit gjyqësor ndaj tre të akuzuarve Kastriot, Kreshnik dhe Halil Mehmetaj, të cilët ngarkohen për vrasje...
  Lajme23 Prill 2024
  Pas publikimit të këtij raporti për Front Online e ka komentuar drejtori ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj. Miftaraj...
  Sport23 Prill 2024
  Ish-gjyqtari Eduardo Iturralde Gonzalez kishte lëshuar një deklaratë bombë, duke pohuar se 90 për qind e zyrtarëve të ndeshjes në Spanjë mbështesin...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, teksa ka folur për rëndësinë e paraqitjeve në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, ka...
  Vip23 Prill 2024
  Reperi i njohur, Stresi duket se nuk e ka ndërmend të ndalet duke publikuar projekte muzikore. Pas këngës “Mos u dorëzo”, Stresi...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.