×
 • Sport
 • Sport

  Spinazzola kalon te Napoli

  FrontOnline
  10 Korrik 2024

  Napoli ka transferuar mbrojtësin italian Leonardo Spinazzola si një lojtar i lirë.

  Klubi i Serie A ka bërë këtë të ditur të mërkurën, duke konfirmuar se Spinazzola ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare pas largimit nga Roma muajin e kaluar. Megjithatë, detaje të tjera rreth marrëveshjes nuk janë bërë publike.

  Spinazzola, i cili ka luajtur 151 ndeshje për Romën, ishte pjesë e skuadrës së Italisë që fitoi Kampionatin Evropian në vitin 2021. Ai ka pasur vështirësi me lëndimet e fundit kohëve të fundit, të cilat e kanë mbajtur larg fushës.

  Ky është nënshkrimi i parë i madh për trajnerin e ri të Napolit, Antonio Conte, i cili qe emëruar në qershor pas një sezoni të dobët, ku skuadra përfundoi në vendin e dhjetë në Serie A.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Vala ekstreme e nxehtësisë ka bërë që temperaturat në pjesë të Evropës qendrore dhe jugore të arrijnë deri në 40 gradë celsius...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.