×
 • Lajme
 • Lajme

  Sopranoja kosovare jep lajmin e mirë: Më në fund u përqafova me babin, pas 40 ditësh rezultoi negativ

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Sopranoja Arta Jashari, ka dhënë lajmin e mirë rreth babit të saj i cili po trajtohej për koronavirus.

  Ajo ka bërë të ditur se pas pothuajse 40 ditësh babai i saj ka arritur të shërohet.

  Jashari përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se babi i saj është shëruar nga koronavirusi, pas 40 ditësh nën përkujdesje në QKUK.

  Ajo ka shtuar se babai i saj kishte disa sëmundje shoqëruese, si diabetin, tensionin, si dhe kishte të vendosura 4 stenta, por që fatmirësisht ia ka dalur që ta mund koronavirusin.

  Ajo ka ndarë momente emocionuese, duke thënë se më në fund ka arritur ta përqafoj babin e saj pa veshjet ‘kosmonauti’.

  Statusi i plotë:

  Pas thuajse 40 ditesh lufte me Covid19 , babi im me 4 stenda , diabet dhe tension rezultoi NEGATIV dhe ma ne fund u perqafuam pa veshje kosmonauti . Eshte nje moment teper i prekshem per neve dhe ju falenderoj te gjithve qe me keni qendruar prane mua e familjes sime ZOTI JU SHPERBLEFTE ! Zoti ju ndihmofte te gjith juve qe jeni ne kete sfide …

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në Bullgari në ngjarjen e organizuar nga Clinton Global Initiative, ka takuar sot...
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj me bashkëpunëtorë në ditën e parë të vizitës në Gjermani, ka takuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas arratisjes së Enver Sekiraqës, duke thënë se dikush që është i njohur për publikun,...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë, Florian Dushi, lidhur me inspektimet e sotme në kryeqytet ka thënë se aksioni është duke u zhvilluar...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë e fajtorët për dështimin e Kosovës në Këshill të Evropës janë kryeministri Albin Kurti dhe...
  Sport18 Maj 2024
  FC Ballkani e ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës duke mposhtur në udhëtim Llapin, derisa fitore të shtunën shënuan edhe Gjilani,...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.