Sport

Skandaloze: Ndonëse u “masakrua” nga boksieri kolumbian, japonezi shpallet fitues në Tokio

Skandaloze: Ndonëse u “masakrua” nga boksieri kolumbian, japonezi shpallet fitues në Tokio
10:31 | 04 Gusht 2021

Akuzat në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” janë se gjyqtarët po mbështetin në mënyrë të dukshme Japoninë dhe boksierët e saj me rezultate që janë bërë qesharake.

Në duelin e fundit të peshës deri në 51 kilogramë, ka dalur një rezultat që shumëkush e ka cilësuar më skandalozin e olimpiadës, përcjell FrontOnline.

Juberjen Martinez i Kolumbisë demoloi Ryomei Tanaka të Japonisë në finalen e kësaj peshe.

Grushtet e njëpasnjëshme të kolumbianit gjakosën boksierin vendas dhe e lanë aq të tronditur, sa pas garës ai u desh të dërgohej në karrocë në spital për vizita pasi nuk ishte në gjendje që të qëndronte në këmbë.

Por më parë, ai vari në qafe medaljen e fituesit, pasi për çudinë e të gjithëve, gjyqtarët ia dhanë ndeshjen atij me rezultatin 4:1, duke prodhuar një nga skandalet më të mëdha të këtij sporti në Lojërat Olimpike./FrontOnline/

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera