×
 • Lajme
 • Lajme

  Situata me Covid-19, Hoti viziton SHSKUK-në

  FrontOnline
  24 Dhjetor 2020

  Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar se shefi i ekzekutivit do të vizitojë Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës në ora 11:00.

  Në vizitën e tij ai do të shoqërohet nga ministri Armend Zemaj dhe UD drejtori i SHSKUK’së, Valbon Krasniqi.

  “Kryeministri Avdullah Hoti viziton  menaxhmentin e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe Valbon Krasniqin, UD i Drejtorit të SHSKUK-së. Amfiteatri i Dekanatit të Fakultetit të Mjekësisë (QKUK), Prishtinë”, thuhet në njoftim.

  Që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, numri i të infektuarve me SARS CoV2 ka shkuar në 49 mijë e 572.

  1 mijë e 284 persona kanë vdekur shkak i infektimit me COVID-19. Të dhëna këto të raportuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKSHPK).

  IKSHPK, në raportin e fundit njoftoi se aktualisht në Kosovë janë 10 mijë e 721 raste aktive me COVID-19./FrontOnline/

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai,...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.