×
 • Lajme
 • Lajme

  Sigurimi i kryeministrit ia ndalon hyrjen në tubim qytetarit të Preshevës

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Naim Ramizi, qytetar i Luginës së Preshevës thotë se iu ndalua hyrja në tubimin e sotshëm të kryeministrit Kurti me qytetarët e Luginës në Kosovë.

  Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ai thotë se sigurimi i kryeministrit nuk e lejoi të jetë pjesmarrës, ndonëse nuk iu dha sqarimi pse ndodhi kjo.

  Postimi i plotë:

  Si qytetar i Lugines se Presheves ne Republikën e Kosoves, sot deshiroja te isha pjesmarres ne takimin publik te Kryeministrit Kurti me qytetaret e Lugines ne Kosove.

  Kjo më u pa mundësua, pa asnjë sqarim, sigurimi i Kryeministrit nuk më lejoi te isha pjesmarrës ne kete tubim.

  Unë jam i Luginës,

  Ftesa ishte publike por jo per mua.

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Lajme15 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në përurimin e Shtegut të Lirisë “Pashtriku”. Ai do të jetë i pranishëm në Has-Pashtrik...
  Kronika15 Qershor 2024
  Një i dyshuar është arrestuar të premten pasi kishte rrëmbyer një person dhe që për lirimin e tij kërkonte 30,000 euro nga...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nga 170 euro sa ishte vitin e kaluar, çmimi i një kurbani në Kosovë këtë vit ka shkuar në 350 euro. Shitësit...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kuvendi i Komunës sot do të mbajë një seancë solemne. Kjo për rastin e ditës se çlirimit të Gjilanit. Seanca nis ora...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nesër për besimtarët mysliman shënohet festa e Kurban Bajramit. Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava sot do t’i drejtohet opinionit publik për një...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.