×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shqipëri, 9 viktima dhe 195 raste të reja me COVID-19 në

  FrontOnline
  11 Tetor 2021

  Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2,569 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 195 persona.

  Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 9 qytetarë të prekur me Covid-19, ndërsa betejën me sëmundjen e kanë fituar 347 qytetarë.

  Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 161 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.

  Statistika (11 Tetor 2021)

  Raste të reja ditore        195

  Të shëruar në 24 orë      347

  Të shtruar në spitale       161

  Humbje jete në 24 orë     9

  Testime ditore                 2,569

  Testime totale              1,240,204

  Raste pozitive                175,163

  Raste të shëruara           165,434

  Raste Aktive                     6,952

  Humbje jete                     2,777

  Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

  Tiranë             3060

  Durrës             824

  Fier                  691

  Shkodër         559

  Vlorë               345

  Elbasan           342

  Lezhë              269

  Berat               237

  Gjirokastër      214

  Kukës              159

  Korçë              136

  Dibër               116

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Papa Françesku sfidoi të premten udhëheqësit e demokracive të pasura të botës që të mbajnë dinjitetin njerëzor në radhë të parë në...
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Presidenti rus Vladimir Putin ofroi të premten armëpushim në Ukrainë dhe nisjen e bisedimeve nëse Kievi fillon të tërheqë trupat nga katër...
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj, u takua sot me kryetaren e Dhomës Ndërkombëtare të Tregtisë (ICC),...
  Të tjera
  Sport14 Qershor 2024
  Ndeshja hapëse e Euro 2024, zhvillohet me Gjermanisë nikoqire dhe Skocisë, në kuadër të Grupit A. Gjermania është kualifikuar direkt si vendi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka thënë se të premten ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të armatimit në pjesën veriore të vendit. Nga armatimi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në promovimin e librit “Lufta e Kosovës 1997-1999: Një bibliografi e përzgjedhur”, të autorëve...
  Lajme14 Qershor 2024
  Ish-gjykatësi në Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerësoi se lidhur me njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ana e Serbisë, janë fillimisht disa procese...
  Lajme14 Qershor 2024
  Gjykata e Qarkut të Badenit në Zvicër ka vendosur që të dënojë me 17 vjet burg vrasësin e Shqiponja Isufit. I dyshuari...
  Lajme14 Qershor 2024
  Në Lucern të Zvicrës, këtë fundjavë do të mbahet Samiti i Paqës për Ukrainën. Në mesin e shumë shteteve pjesëmarrëse në këtë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.