Sport

Shokohet futbolli anglez, bashkëlojtari i Rashicës diagnostifikohet me kancer

Shokohet futbolli anglez, bashkëlojtari i Rashicës diagnostifikohet me kancer
15:20 | 18 Tetor 2021

Futbolli anglez ka marrë ditën e sotme një lajm aspak të mirë.

Futbollisti i talentuar, Daniel Barden është diagnostifikuar me kancer në testikuj.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Norwich Cityt, skuadër kjo ku edhe aktivizohet lojtari.

“Të gjithë në klub i urojnë Danit më të mirat gjatë trajtimit. Qëndro i fortë, Dan”, thuhet në postimin e Norwich Cityt.

Daniel Barden do të mbetet jashtë fushave të blerta për një kohë të gjatë.

20-vjeçari ishte huazuar këtë sezon në elitën e futbollit skocez te Livingston, por ka luajtur në vetëm një ndeshje.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera