Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shkup, grabitësit vrasin pronarin e shtëpisë ku shkuan të vjedhin

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Pak para mesnate në polici janë raportuar të shtëna në rrugën “Shamak” në Inxhikovë të Shkupit. Raportohet për një të vdekur.

  Sipas informacioneve të para dy persona të panjohur , rreth orës 23:00 janë futur me maska në shtëpinë e 49 vjeçarit I. A. nga Inxhikova.

  I.A ka qenë në shtëpi me gruan dhe disa miq. Ai dhe gruaja e tij janë shtrirë në korridor dhe u janë kërkuar para, pasi I.A. ka deklaruar se nuk ka para dhe se ka makinë të cilën mund ta marrin, njëri nga grabitësit ka qëlluar I.A. me armë zjarri në pjesën e kokës. Si pasojë e lëndimeve I.A. ka ndërruar jetë. Mjeku i ndihmës së shpejtë ka konstatuar vdekjen e 49-vjeçarit.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në lidhje me ngjarjet e djeshme në Zveçan, tha se dhuna nuk është asnjëherë opsion...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.