×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në sulmin në një qendër tregtare të Sidnejt

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Ka shkuar në gjashtë numri i të vdekurve në Sidnej të Australisë, ka thënë policia australiane të shtunën.

  Siç njofton policia, në mesin e të vdekurve është edhe sulmuesi, i cili është qëlluar nga një oficer policor aty pranë, i cili ishte i vetëm.

  Rasti ndodhi në një qendër tregtare të këtij qyteti, teksa pesë viktimat kanë vdekur si rezultat i veprimeve të sulmuesit, raporton The Guardian, transmeton Klankosova.tv.

  Ndërkohë, është raportuar që është shumë persona të tjerë janë therur.

  Teksa policia australiane kishte rrethuar zonën ku ka ndodhur ngjarja, duke kërkuar evakuimin e personave që banonin aty afër.

  Në lidhje me rastin ka reaguar edhe kryeministri i Australisë, Anthony Albanese, i cili u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Vjen reagimi i parë nga SHBA në lidhje me rrëzimin e helikopterit me të cilin udhëtonte presidenti i Iranit Ebrahim Raisi dhe...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...
  Lajme19 Maj 2024
  Kandidati i PDK-së për kryeministër, Bedri Hamza, në Zvicër është takuar me diasporën atje, të cilët i ka falënderuar për mikëpritjen. Ai...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.