[wp-story]

Bota/Rajoni

Serbia, 7 mijë 606 të infektuar me virus dhe 51 të vdekur

Serbia, 7 mijë 606 të infektuar me virus dhe 51 të vdekur
16:42 | 26 Nëntor 2020

Gjatë 24 orëve të fundit, 7,606 raste të coronavirusit janë regjistruar në Serbi.

Autoritetet shëndetësore serbe kanë raportuar se edhe 51 njerëz kanë ndërruar jetë, i cili është një rekord i ri i zi.

Ka 6,722 njerëz në spitale gjersa aktualisht 243 pacientë janë në aparate për frymëmarrje, raporton b92.

Një total prej 148,210 rastesh me coronavirus janë regjistruar në Serbi që nga fillimi i epidemisë.

Ndryshe, deri më tani janë testuar 1,703,985 njerëz ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 1,366 njerëz.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera