×
 • Lajme
 • Lajme

  Selimi: “Shenzhen” dhe “Shengen” kanë kuptime të ndryshme

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka përmirësuar deputetët opozitarë në seancën ku po flitet për bisedimet Kosovë-Serbi, që do të vazhdojnë nga 27 qershori në Washington.

  Ai tha se “shenzhen” dhe “shengen” janë terme krejt të ndryshme dhe se nuk duhet ngatërruar.

  Shenzhenin e kishte përmendur i dërguari i Trump, Richard Grenell, në një intervistë, duke folur për një plan ekonomik për Kosovën.

  Selimi ka thënë se kryeministri dhe Qeveria janë zotuar se nuk do të hyjnë në bisedime të tilla.

  “Edhe kryeministri Hoti, edhe ne, jemi zotuar që nuk do të hyjmë në negociata të tilla për mini-shengenin. Shenzhen është zonë ekonomike në Kinë që punëson miliona njerëz. Është diçka si plani Marshall. Shengen është diçka tjetër”.

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.