×
 • Lajme
 • Lajme

  Sekretari i MI-së në kohën e Abdixhikut riemërohet në këtë pozitë me propozim të Abrashit

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për emërimin e Izedin Bytyqit, sekretar në Ministrinë e Infrastrukturës, raporton Gazeta Express.

  Kjo është bërë me propozimin e Ministrit të Infrastrukturës, Arban Abrashit.

  “Duke marrë parasysh edhe vlerësimet vjetorë të performancës së z.Idezin Bytyqit në ish’ministrinë e Infrastruktruës dhe Ambientit , kërkoj nga jo aprovimin për ricaktimin e tij si sekretar në Minsitrinë e Infrastruktruës”, ka thënë Abrashi.

  Ky propozim ka marrë vota unanim në mbledhjen e sotme të Qeverisë.

  Izedin Bytyqi ishte emëruar sekretar në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, gjatë kohës sa këtë dikaster e kishte udhëhequr Lumir Abdixhiku.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.