×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rusia shënon 7,600 raste me koronavirus për 24 orë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Rusia të hënën e ka raportuar numrin më të ulët të rasteve fatale të personave të infektuar me koronavirus që nga 25 maji.

  Për herë të parë në qershor, shifra e të vdekurve ra nën 100 për 24 orë pasi gjatë kësaj periudhe u regjistruan 95 viktima. Numri i përgjithshëm i të vdekurve shkoi në 8,206, shkruan “Anadolu”.

  Përpos viktimave, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 7,600 raste të reja të infektimeve dhe shifra e përgjithshme e të prekurve shkoi në 592,280 persona.

  Për një ditë nga spitalet u liruan 4,705 persona pas shërimit nga sëmundja e re. Kjo shifër ishte më e ulët se numri mesatar që është shënuar gjatë këtij muaji. Deri më tani, në Rusi janë shëruar gjithsej 344,416 pacientë.

  Pavarësisht rënies së numrit të rasteve, Rusia vazhdon të mbetet në vendin e tretë në botë në listën e shteteve më të prekura nga pandemia. Para saj ndodhen vetëm Shtetet e Bashkuara dhe Brazili.

  Që nga fillimi i përhapjes në Kinë në dhjetor, pandemia i ka shkaktuar mbi 468,000 raste fatale në nivel botëror, në bazë të të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Forcat e Mbrojtjes të Izraelit kanë emëruar një nga ushtarakët e saj të vrarë në Gaza si rreshter major Dennis Yekimov. 33-vjeçari,...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.