×
Lifestyle05 Nëntor 2023
Kanella është një erzë e përftuar nga lëvorja e bimës Cinnamomum zeylanicum, një pemë vendase në Sri Lanka dhe tani e kultivuar...
Lifestyle04 Nëntor 2023
Bota/Rajoni03 Nëntor 2023
Ndotja e ajrit, për fat të keq, është një problem i madh në shumë metropole botërore, përfshirë edhe kryeqytetet tona. Disa qytete...
Lifestyle02 Nëntor 2023
Flini mirë Është një fakt i njohur se ne të gjithë duhet të flemë rreth 8 orë në natë në mënyrë që...
Nga Rubrika
Lifestyle31 Tetor 2023
Hulumtimet tregojnë një rol më të qartë që gjenet luajnë në përvojën e pleqërisë. Zakonet si gjumi i mjaftueshëm, stërvitja dhe një...
Lifestyle31 Tetor 2023
Kur jemi duke u shëruar nga një sëmundje ose pas një operacioni, ushqimi që konsumojmë mund ta përshpejtojë, por edhe ta ngadalësojë...
Lifestyle31 Tetor 2023
Ushqimi i shëndetshëm nuk duhet të jetë i ndërlikuar. Për shembull, diçka e thjeshtë si uji me limon ofron përfitime që ia...
Lifestyle30 Tetor 2023
Dashi Sot shqetësimi mund t’ju çojë që të silleni ashpër me partnerin/en tuaj. Ata që janë të pakënaqur me jetën e tyre...
Lifestyle29 Tetor 2023
Dashi Dite mjaft premtuese kjo e sotmja për te dashuruarit. Do e vlerësoni shume përkrahjen qe partneri iu ka dhënë kohet e...
Lifestyle28 Tetor 2023
Studiuesit e Harvardit paralajmërojnë se konsumimi i vetëm dy porcioneve të mishit të kuq në javë mund të ndikojë ndjeshëm në shfaqjen...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.