×
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Sipas të dhënave të agjencisë “Reuters”, në Shtetet e Bashkuara janë regjistruar mbi 69,000 raste të reja të koronavirusit gjatë 24 orëve...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Lufta...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në emër të Qeverisë së Kosovës, ka kërkuar që sot në orën 13:00, të mbahet një minutë...
Nga Rubrika
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetit tha sot se ishte ende e mundur vënia nën kontroll e pandemisë COVID-19, edhe pse numri i rasteve...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Britania e Madhe njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë në programin e Bashkimit Europian, nga ku u largua në fund...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Europës, përfshirë disa destinacione të njohura pushimesh,...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili ka shkuar në Paris të Francës për t’u takuar me presidentin Emanuel Macron, ka thënë...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Gjykata e Lartë e Koresë së Jugut ka ndryshuar sot vendimin e mëhershëm për ish-presidenten Park Geun-hye, me akuzat e korrupsionit, përvetësimit...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Italia vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme, Guiseppe Conte: Masat janë marrë për ta mbajtur nën kontroll situatën me COVID-19 Gjendja e jashtëzakonshme në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.