[wp-story]

Kronika

Rrëzohet nga objekti ku ishte duke punuar, viktima dërgohet në QKUK

Rrëzohet nga objekti ku ishte duke punuar, viktima dërgohet në QKUK
08:43 | 20 Prill 2021

Dje në Lipjan, një person derisa ishte duke punuar në një objekt, është rrëzuar aksidentalisht.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK.

Në vendngjarje kanë dalë njësitet përkatëse dhe inspektori i punës.

“Rr.Ibrahim Rugova, Lipjan 19.04.2021-17:58. Raportohet se viktima mashkull  kosovar gjersa ka qenë duke punuar në një objekt është rrëzuar aksidentalisht. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në QKUK. Në vend-ngjarje kanë dalë njësitet përkatëse dhe inspektori i punës. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë./FrontOnline/

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera