×
 • Sport
 • Sport

  Ridizajnimi i “Santiago Bernabeut” duket se ka ‘dështuar’ – tifozët shfaqin pikat e dobëta

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse vonesat pritet ta shtyjnë atë deri në vitin 2024 – por megjithatë, stadiumi duket i mrekullueshëm.

  Ndërsa mund të jetë estetikisht i këndshëm për t’u parë, janë shfaqur shqetësime për disa nga veçoritë e aksesueshmërisë së stadiumit të ri, siç shpjegoi Paco Gonzalez për Tiempo de Juego të COPE.

  Gonzalez shpjegoi se ai ka miq që janë mbajtës të biletave sezonale të Real Madridit dhe ata janë shprehur të zhgënjyer që vendet e reja janë tepër të ngushta, gjë që është e pakëndshme, veçanërisht në krahasim me stadiumet si Civitas Metropolitano që kanë vende shumë të gjera.

  Për më tepër, zona e re VIP ka bërë që disa nga ambientet e tualetit të jenë të kufizuara, gjë që shkakton vonesa të tepërta për mbështetësit.

  Fatkeqësia për këta tifozë është se këto nuk ka gjasa të ndryshohen nga Real Madridi, megjithëse disa nuk mund të ndryshohen, siç është situata e tualetit. /Telegrafi/

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...
  Vip29 Shkurt 2024
  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.