×
 • Lajme
 • Lajme

  Rezulton pozitiv me Covid-19 nënkryetari i Podujevës, Nexhmi Rudari

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Listës së politikanëve që janë prekur me Covid-19, i është shtuar edhe nënkryetari i komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, e i cili në mungesë të kryetarit të komunës, ushtron edhe detyrën e të parit të kësaj komune.

  Më poshtë e gjeni të plotë njoftimi e tij:

  Të dashur familjarë dhe miq,

  Të nderuar qytetarë

  Pas dyshimeve dhe qëndrimit disa ditorë në vetizolim jam testuar për COVID-19.

  Nga IKSHKP, sot më është konfirmuar se kam rezultuar pozitiv.

  Me shëndet jam shumë mirë dhe nuk kam asnjë lloj shqetësimi shëndetësor.

  Ditët në vijim, sipas rekomandimeve do t’i kaloj në izolim dhe gjithë procesin e punës, ashtu si këto ditë, së bashku me bashkëpunëtorë do ta mbikqyrë dhe do ta organizoj nga shtëpia.

  Ju ftoj të gjithëve që tu përmbaheni rregullave të IKSHPK-së, virusi është real dhe serioz, mos ta lejojmë që të bëhet shkatërrues i jetës tonë dhe familjareve tona.

  Shëndet!

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Lajme27 Maj 2024
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nuk do të këtë përparim të Kosovës dhe Serbisë drejtë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, nënën Pashkë. Kurti ka thënë se bijtë e saj,...
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar në Gjakovë nën dyshimin për vjedhje. Ata dyshohen se me 11 maj në Gjakovë ishin futur në një...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të marrë pjesë në një tubim mbështetës për kandidatët e Partisë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeshefi i ndërmarrjes “Ibër Lepenci”, Faruk Mujka ka njoftuar se në të gjitha hyrjet në pronat e NHE “Ibër-Lepenc” SH.A në liqenin...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...
  Lajme27 Maj 2024
  Profesori Bujar Dugolli e konsideron hap të rëndësishëm avancimin e statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Dugolli tha se kalimi...
  Vip27 Maj 2024
  Xhensila dhe Bes Kallaku duket se kanë zgjedhur që përmes projekteve të tyre muzikore të dërgojnë mesazhe, duke “sulmuar” dhe hedhur fajin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.