×
 • Sport
 • Sport

  Rënia e madhe e Bellinghamit, veç tre gola në vitin 2024

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Pas një fillimi të sezonit shpërthyes, ku i kaloi të gjitha parashikimet dhe pritjet, Jude Bellingham ka pësuar rënie në paraqitjet e tij me Real Madridin.

  Deri në muajin dhjetor, ish-futbollisti i Borussia Dortmundit ia kishte dalë ta kalonte çdo pritshmëri, duke arritur madje edhe në krye të golashënuesve të La Ligës.

  Por, që nga fillimi i vitit 2024, përfaqësuesi anglez i ka shënuar veç tre gola, shkruan “Gazeta Express”.

  Bellingham u ndal edhe nga lëndimet, kështu që forma e tij fizike nuk është optimale që kur u rikthye në dispozicion të trajnerit Carlo Ancelotti.

  Pikërisht ky i fundit, sipas të së përditshmes spanjolle “Marca”, nuk është i brengosur nga rënia e yllit të tij.

  S’ka panik për “Don Carlon”, i cili beson se Bellingham do të rikthehet së shpejti për të shkëlqyer në “Santiago Bernabeu’.

  Trajneri italian është i bindur se futbollisti ofanziv do të shënojë gola dhe do të dhurojë asistime dhe kontribut në fushën e blertë sikur në pjesën e parë të sezonit.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport23 Prill 2024
  Ndonëse nuk është njoftuar zyrtarisht, Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germaini në fund të këtij sezoni. Destinacioni i tij i...
  Sport23 Prill 2024
  Ish-gjyqtari Eduardo Iturralde Gonzalez kishte lëshuar një deklaratë bombë, duke pohuar se 90 për qind e zyrtarëve të ndeshjes në Spanjë mbështesin...
  Sport23 Prill 2024
  Xavi Hernandez raportohet se ka ndryshuar mendje sa i përket të ardhmes së tij. Sipas gazetarit të njohur nga “TV3”, Xavi Torres,...
  Të tjera
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...
  Lajme23 Prill 2024
  Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës i ka bërë thirrje mw 16 prill Komitetit të Ministrave që ta pranojë Kosovën si pjesëtare...
  Lajme23 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka inicuar rast në drejtim të veprës penale “ngacmimi seksual” ndaj profesorit të Universitetit të...
  Lajme23 Prill 2024
  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.