Sport

Renditja e re nga FIFA, Kosova e merr një super-lajm

Renditja e re nga FIFA, Kosova e merr një super-lajm
11:00 | 23 Qershor 2022

FIFA ka publikuar renditjen e re të shteteve pas ndeshjeve të muajit qershor.

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar ngritje për një pozitë në renditjen e re, shkruan FrontOnline.

Përkatësisht, “Dardanët” tani ndodhen në vendin e 106-të.

Para kësaj renditje, Kosova ndodhej në vendin e 107-të.

Ndryshe, në muajin qershor, Kosova shënoi dy fitore – ndaj Qipros dhe Irlandës së Veriut.

Kurse, poashtu, Kosova u mposhtë në dy ndeshje nga Greqia./FrontOnline/

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera