Bota/Rajoni

Rekord i zi në Serbi: 21 të vdekur dhe mbi 3 mijë e 500 raste të reja me koronavirus

Rekord i zi në Serbi: 21 të vdekur dhe mbi 3 mijë e 500 raste të reja me koronavirus
16:16 | 11 Nëntor 2020

Serbia ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus.

Në 24 orët e fundit, në Serbi janë regjistruar 21 viktima dhe 3 mijë e 563 raste të reja me koronavirus, transmeton lajmi.net.

Siç shkruajnë mediet serbe, këto shifra janë alarmante pasi që nuk ka pasur kaq shumë raste të reja e as viktima që nga fillimi i pandemisë.

Po ashtu bëhet e ditur se 143 pacientë të cilët janë të prekur me koronavirus janë në gjendje të rëndë.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera