×
 • Sport
 • Sport

  Reali e Mbappe e kishin nisur “flirtimin” nga janari

  FrontOnline
  21 Shkurt 2024

  Real Madridi kishte nisur ta përgatiste terrenin për Kylian Mbappen që nga muaji janar.

  Gazetari sportiv italian, Fabrizio Romano e kishte bërë një propozim të kontratës qysh në muajin e kaluar, ndërsa së fundmi janë zgjidhur edhe detajet e fundit, përcjell “Gazeta Express”.

  Në këtë periudhë nuk kishte negociata mes futbollistit dhe ndonjë klubi tjetër pasi krejt fokusi i tij ishte tek klubi mbretëror spanjoll.

  Mbappe do ta marrë një shumë të lartë parash për nënshkrimin e kontratës, ndërsa rroga e tij vjetore do të jetë e ngjashme me ato të Vinicius Junior e Jude Bellingham.

  Të drejtat e imazhit do të finalizohen pasi të jenë gati krejt dokumentet dhe në momentin e duhur.

  Mbappe kështu do ta realizojë ëndrrën për të përfunduar në “Santiago Bernabeu” si lojtar i Real Madridit, ku do të shkojë si lojtar i lirë pasi do t’i skadojë kontrata me Paris Saint-Germainin.

  Me ofertat e “Sharr Travel”, vetëm sot 300 qytetarë udhëtojnë drejtë Shqipërisë
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Sport19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Pejë, – Departamenti i Përgjithshëm, Divizioni Civil, e ka aprovuar pjesërisht kërkesën e palës së mbrojtur Suela Muminoviq-Gjakova, për...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Sport19 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Pejë, – Departamenti i Përgjithshëm, Divizioni Civil, e ka aprovuar pjesërisht kërkesën e palës së mbrojtur Suela Muminoviq-Gjakova, për...
  Lajme19 Prill 2024
  Enver Dugolli, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LVV-së, ka folur për situatën e sigurisë në vend, si dhe për çështjet...
  Lajme19 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka pritur sot në takim, ministren për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Donika Gërvallën. Bulliqi bën me...
  Vip19 Prill 2024
    Vesa Vllasaliu, ish-konkurrentja e “Big Brother VIP Kosova”, ka nxitur dyshimet se po i jep fund beqarisë. Ndonëse nuk ka postuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.