×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi po përgatit një transferim ‘bombë’ falë Jorge Mendesit

  FrontOnline
  15 Maj 2024

  Emri i Leny Yoros është dëgjuar edhe një herë me zë të lartë rreth Real Madridit, falë ndërhyrjes së përfaqësuesit me ndikim në futboll, Jorge Mendes.

  Ky talent i ri që luan te Lille, ka disa muaj që është në sy të klubit Merengue, por deri më tani nuk kishte nisur asnjë bisedë formale për nënshkrimin e tij.

  Figura e Leny Yoros ka tërhequr prej disa kohësh vëmendjen e Florentino Perez dhe rrethit të tij drejtues.

  Në moshën 18-vjeçare, Yoro ka treguar potencial të madh te Lille dhe është vendosur si një nga mbrojtësit më premtues në skenën e futbollit evropian.

  Me një kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2025, Real Madridi konsideron seriozisht mundësinë e inkorporimit të tij në radhët e tyre për të forcuar linjën e tyre mbrojtëse.

  Largimi i Nacho Fernandez në fund të sezonit ka përshpejtuar kërkimin për një zëvendësues të përshtatshëm në qendër të mbrojtjes së Real Madridit. Në këtë kuptim, Leny Yoro shfaqet si një opsion tërheqës për të mbushur këtë boshllëk. /Telegrafi/

  KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron
  Nga Rubrika
  Sport24 Maj 2024
  Fituesi i Capocannonieres dhe i Scudettos, kapiteni i Interit, Lautaro Martinez, është shpallur lojtari më i mirë i sezonit 2023/2024 në Serie...
  Sport24 Maj 2024
  Faqja zyrtare e Ligës së Evropës ka publikuar sot (e premte) formacionin më të mirë të sezonit në këtë garë për sezonin...
  Sport24 Maj 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka shprehur respektin e tij për historinë e Manchester United përpara finales së FA Cup, që do...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Një rast i pazakontë i lajmërimit të rremë ka ndodhur në Fushë Kosovë. Policia e Kosovës në raportin 24-orësh njofton se një...
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.