×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi humb një futbollist të rëndësishëm për gjysmëfinalen ndaj Bayernit

  FrontOnline
  18 Prill 2024

  Reali Madridi do të luajë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve kundër Bayern Munich, duke prodhuar një tjetër klasike të madhe evropiane përpara se të shkohet në “Wembley”.

  Skuadra e Carlo Ancelottit do të jetë sfidën e parë në Munich pa mbrojtësin Daniel Carvajal, i cili është ndëshkuar me karton të verdhë mbrëmë në “Etihad” dhe do të jetë i skualifikuar në gjysmëfinale.

  Carvajal është një nga liderët e skuadrës dhe futbollistët më me përvojë të Real Madridit.

  Madrilenët eliminuan Manchester Cityn e Guardiolës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën, ndërkaq Bayerni e eliminoi Arsenalin.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...
  Sport25 Maj 2024
  Manchester United ka triumfuar me rezultat 2-1 ndaj Manchester Cityt në finale të FA Cup, ndeshje kjo e cila u zhvillua në...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.