×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi do ta shpërblejë me kontratë të re veteranin e ekipit pas performancave të mira

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Real Madridi ka një numër veteranësh në skuadër të cilëve do t’iu skadojë kontrata në fund të sezonit dhe teksa drejtuesit e klubit po përgatiten për një verë të ngarkuar, e ardhmja e tyre mbetet e pasigurtë.

  Sidoqoftë, me shumë mundësi që të gjithë ata do të qëndrojnë në ekip, duke përfshirë këtu edhe Lucas Vazquez.

  32-vjeçari i cili më herët është aktivizuar si sulmues dhe pastaj është shndërruar në mbrojtës të djathtë, është një ndër lojtarët që ka kaluar më së shumti vite tek Real Madridi.

  Përveç eksperiencës së tij tek Espanyoli, ai ka qenë pjesë e madrilenëve për 17 vite dhe tani sipas mediumit spanjoll Relevo, klubi do t’i ofrojë atij një kontratë të re.

  Megjithatë, kjo nuk e ka ndalur klubin që të vlerësojë opsionet e krahut të djathtë në treg, dhe lojtarë si Yan Cuoto dhe Juanlu janë përcjellur nga skautët e gjigantit spanjoll së fundmi.

  Vazquez shpeshherë kishte marrë kritika gjatë kohës së tij në “Santiago Bernabeu” megjithëse ai i ka rezistuar mirë atyre dhe në përgjithësi njihet si një lojtar që ka rol të rëndësishëm.

  Rikthimi i tij në formë këtë sezon ka bindur krerët e klubit që t’i ofrojnë një kontratë të re. Vazquez thuhet se është i lumtur në Madrid edhe pse nuk ka shumë minuta në dispozicion.

  Duket më se e mundshme që Vazquez do të vendos që të qëndrojë edhe një vit tjetër, por nuk ka dyshim që Real Madridi do të detyrohet që të shikojë në tregun e transferimeve për një zëvendësues afatgjatë të Dani Carvajal

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Sport29 Shkurt 2024
  Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham pritet të jetë jashtë listës për ndeshjen e ardhshme të skuadrës në La Liga kundër Valencias....
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...
  Vip29 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka shokuar opinionin me deklaratat e saj të fundit, duke bërë akuzat e rënda për dhunë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.