Lajme

Radio-taksitë protestojnë në Prishtinë

Radio-taksitë protestojnë në Prishtinë
10:36 | 10 Korrik 2020

Shoqata e Radio Taxive “Pasagjeri” ka protestuar sot për shkak të mosplotësimit të kërkesave të tyre nga Komuna e Prishtinës.

Në mënyrë të organizuar, dhjetra taksistë kanë parakaluar me veturat e tyre në rrugën “UÇK” ku kanë vazhduar pranë objektit të komunës, shkruan Front Online.

Përmes kësaj proteste ata kanë kërkuar ndaljen e operimit të taksive ilegal si dhe lëshimi i licencave për punë operatorëve të qyteteve tjera./FrontOnline/

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera