×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria po diskuton për heqjen e orës policore

  FrontOnline
  11 Shkurt 2021

  Qeveria në detyrë është duke e mbajtur një mbledhje online dhe ka marrë vendime për lehtësim të masave për COVID-19.

  Në këtë mbledhje është propozuar që të hiqet ora policore.

  Këtë e ka bërë të ditur për FrontOnline, zëdhënësja e Qeverisë, Antigona Baxhaku.

  “Ministria e Shëndetësisë, i ka propozuar Qeverisë që të bëjë lehtësimin e masave anti-covid, duke e hequr edhe orën policore, ku operatorët kanë të drejt të punojnë deri në ora 22:00 dhe studentët të kthehen në ligjërata, për të gjitha vendimet e Qeverisë për lirimin e masave do të njoftoheni pas pak” tha shkurt Baxhaku.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.