×
 • Lajme
 • Lajme

  Qalaj: Dora ime s’e voton asnjë koalicion ku kryeministër propozohet Albin Kurti

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër. Është qëndrim personal që nuk e ndërroj me asnjë presion në botë”.Kështu ka deklaruar deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj i cili tha se nuk e voton asnjë koalicion ku s’është kryeministër Bedri Hamza.

  “Nuk votoj sidomos në raport me VV-në asnjë koalicion ku s’është kryeministër Bedri Hamza. Kemi një greminë të madhe në mes, s’ka ndërru mendim as VV për PDK as për liderët që i kemi në Hagë, as ne s’i kemi ndërruar asnjë qëndrim”, tha ai ne Dukagjin.

  Qalaj nuk e mohoi koalicionin me VV-në, duke thënë se vijat e kuqe janë “mendim komunist e bolshevik”.

  “Vijat e kuqe, është mendim komunist, bolshevik i dëmshëm. Vijat e kuqe i krijojnë programet nëse një parti ka program krejt të ndryshëm që nuk përputhet me programit tënd, bie nga konsiderata”, tha ai.

  Ai tha se Albin Kurti nuk ka pasur asnjë ofertë për koalicion për PDK-në.

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme16 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti në dy ditët e ardhshme do të jetë me diell, ku temperaturat...
  Lajme16 Qershor 2024
  olicia e Kosovës, ka demantuar shkrimet tendencioze dhe të pavërteta të publikuara në disa mediume kryesisht serbe, të cilat i referohen zyrës...
  Lajme15 Qershor 2024
  Analisti serb, Dushan Janiç, ka folur në lidhje me situatën në Ballkan dhe marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Lajme15 Qershor 2024
  Petrit Selimi, analist dhe ish-zëvendësministër i Punëve të Jashtme i Kosovës, ka komentuar intervistën relativisht të gjatë të Milorad Dodikut, president i...
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.