×
 • Sport
 • Sport

  PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit

  FrontOnline
  23 Prill 2024

  Ndonëse nuk është njoftuar zyrtarisht, Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germaini në fund të këtij sezoni.

  Destinacioni i tij i radhës pritet që të jetë Real Madridi, andaj duke marrë parasysh këtë, kampioni francez ka nisur hapat e parë drejt gjetjes së zëvendëuesit të tij ideal.

  Një ndër kandidatët kryesorë për të plotësuar boshllëkun e lënë nga Mbappe pas largimit sipas Le Parisien është Lamine Yamal.

  Drejtuesit e PSG-së janë shumë të interesuar për të nënshkruar me sensacionin spanjoll, pasi kanë mbetur të mahnitur me paraqitjet e tij këtë sezon.

  Ata e kishin rastin që ta përcjellin Yamalin nga afër në dy ndeshjet që Barcelona dhe PSG-ja i zhvilluan ndaj njëra tjetrës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty ku 16-vjeçari shkëlqeu me paraqitjet e tij ndonëse Barcelona u eliminua në fund.

  Siç shton raporti, bordi i klubit francez beson se një shumë prej 200 milionë eurosh do të ishte e mjaftueshme për të siguruar nënshkrimin me të, veçanërisht duke pasur parasysh problemet e vazhdueshme financiare të Barcelonës.

  Teksa është e vërtetë që Barcelona po has në vështirësi në aspektin financiar, ata e vlerësojnë lart Lamine Yamal, deri në atë pikë ku ata kanë refuzuar që të hapin bisedime me klubet e interesuara.

  Për të pamundësuar largimin e spanjollit, Barcelona i ka vendosur atij një klauzolë ‘astronomike’ në vlerë prej 1 miliardë eurosh./Telegrafi/

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Sport17 Maj 2024
  Mbrojtësi i Napolit, Amir Rrahmani ka shënuar gol të bukur në përballje me Fiorentinën si mysafir në ndeshjen e vlefshme për javën...
  Sport17 Maj 2024
  Ka mbetur edhe pak kohë drejt përfundimit të sezonit në top ligat evropiane. E skuadra e Milanit ka filluar të mendoj për...
  Sport17 Maj 2024
  Max Allegri është shkarkuar për herë të dytë nga posti i trajnerit të Juventusit, por largohet me një numër të jashtëzakonshëm rekordesh...
  Të tjera
  Bota/Rajoni17 Maj 2024
  Sonte, Kroacia mori një qeveri të re të 16-të të kryesuar nga Andrej Plenkoviq i partisë Bashkimi Demokratik Kroat (HDZ). Parlamenti kroat...
  Lajme17 Maj 2024
  Me ftesë të ish-Sekretares së Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, Presidentja e  Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për...
  Sport17 Maj 2024
  Mbrojtësi i Napolit, Amir Rrahmani ka shënuar gol të bukur në përballje me Fiorentinën si mysafir në ndeshjen e vlefshme për javën...
  Bota/Rajoni17 Maj 2024
  Sondazhi i fundit i Barometrit në Euronews Albania, ka ngritur disa pyetje për të kuptuar mendimin dhe qasjen e qytetarëve në raport...
  Bota/Rajoni17 Maj 2024
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e ka nënshkruar të premten një ligj, i cili i lejon të dënuarit me burg të shërbejnë...
  Lajme17 Maj 2024
  Sikurse vitin e kaluar, edhe sivjet Ministria e Arsimit ka vendosur që tekstet të mos shpërndahen nëpër shkolla sikurse ka ndodhur me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.