[wp-story]

Lajme

Prokuroria e Specializuar sot deklarohet për rastin e Salih Mustafës

Prokuroria e Specializuar sot deklarohet për rastin e Salih Mustafës
07:32 | 05 Tetor 2020

Prokuroria e Specializuar e Kosovës në Hagë do të mbajë sot një konferencë në lidhje me ecurinë e rastit të Salih Mustafës, i arrestuar kohë më parë i dyshuar për krime lufte.

Në njoftimin e publikuar në faqen e Gjykatës Speciale bëhet e ditur se në këtë konferencë do të flasë prokurori Jack Smith nga ora 15:00.

Mustafa, 48-vjeç, u arrestua më 24 shtator në Prishtinë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi, urdhri për transferim dhe aktakuzës së konfirmuar, të lëshuara nga një gjykatës i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera