Lajme

Profesori nga Parisi: Specialja e ndali zhbërjen e Kosovës

Profesori nga Parisi: Specialja e ndali zhbërjen e Kosovës
14:13 | 26 Qershor 2020

Sipas profesorit të Shkencave Politike në Paris, Nezir Krrakit, aktakuza e ardhur nga Gjykata Speciale për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përveç se e ka anuluar takimin në Uashington, mund të ketë pasur edhe një efekt më të madh.

Krraki ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se pamundësimi i realizimit të takimit në SHBA, e ka pamundësuar edhe zhbërjen potenciale të shtetit të Kosovës.

“Nëse e thjeshtësojmë krejt këtë punë na del që Gjykata speciale e ndali brutalisht zhbërjen e Kosovës”, ka shkruar Krraki.

Krraki ka qenë prej kohësh kritik i presidentit Thaçi dhe i politikbërjes së tij.

Profesori ka shtuar se ndryshe ai është kundër Gjykatë Speciale, sepse “drejtësia speciale nuk ekziston as si koncept”.

Ndryshe, Nezir Kraki është profesor shkencave politike në Paris.

Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)

Të tjera