×
 • Lajme
 • Lajme

  Profesori nga Parisi: Specialja e ndali zhbërjen e Kosovës

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Sipas profesorit të Shkencave Politike në Paris, Nezir Krrakit, aktakuza e ardhur nga Gjykata Speciale për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përveç se e ka anuluar takimin në Uashington, mund të ketë pasur edhe një efekt më të madh.

  Krraki ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se pamundësimi i realizimit të takimit në SHBA, e ka pamundësuar edhe zhbërjen potenciale të shtetit të Kosovës.

  “Nëse e thjeshtësojmë krejt këtë punë na del që Gjykata speciale e ndali brutalisht zhbërjen e Kosovës”, ka shkruar Krraki.

  Krraki ka qenë prej kohësh kritik i presidentit Thaçi dhe i politikbërjes së tij.

  Profesori ka shtuar se ndryshe ai është kundër Gjykatë Speciale, sepse “drejtësia speciale nuk ekziston as si koncept”.

  Ndryshe, Nezir Kraki është profesor shkencave politike në Paris.

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Lajme18 Qershor 2024
  Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka mohuar se ka një përçarje të raporteve me presidenten e vendit,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.