Sport

Prishtina konfirmon transferimin e portierit 19-vjeçar, nënshkruan kontratë trevjeçare

Prishtina konfirmon transferimin e portierit 19-vjeçar, nënshkruan kontratë trevjeçare
18:24 | 03 Korrik 2022

Portieri Butrint Bulliqi është transferimi më i ri i Prishtinës.

Bulliqi ka nënshkruar kontratë tre-vjeçare me klubin nga kryeqendra e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi kryeqytetas përmes faqen zyrtare.

Butrinti është 19-vjeçar dhe vjen si përforcim nga skuadra e Flamurtarit.

Shtatlarti është zhvilluar si lojtar te Kosova e Prishtinës derisa më pas ka luajtur edhe 2 Korrikun (grupmoshat e reja).

“Buti” ka qenë pjesë edhe e grupmoshave të reja të Përfaqësueses së Kosovës nga U-15 deri në U-19.

Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan

Të tjera