×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Artikull i Sponsoruar

  Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

  FrontOnline
  06 Shkurt 2024

  Sukseset e brendit kosovar Prince Caffe, si prodhuesi më i madh në rajon me lloje të ndryshme të produkteve të kafesë, tashmë i njohur në Evropë dhe më gjerë, nuk kanë të ndalur.

  Duke iu falënderuar cilësisë së dëshmuar që e ofron ndër vite Prince Caffe, por edhe gamës së gjerë të llojeve të kafesë që kjo kompani prodhon, bashkëpunimi me kompani të mëdha është bërë shumë i lehtë.

  Tashmë brendin Prince Caffe mund ta gjeni nëpër shumë markete në Kroaci pas bashkëpunimit që është arritur me zinxhirin kroat Plodine, që posedon supermarketet më të mëdhenj në rajon.

  Plodine, i themeluar më 1993 në Rjekë, është një nga zinxhirët më të mëdhenj të supermarketeve në rajon. Sot ky rrjet numëron mbi 125 supermarkete në të gjithë Kroacinë.

  Ky bashkëpunim ka për qëllim që produktet e kafesë Private Label të Prince Caffe, të jenë pjesë e këtij rrjeti të marketeve më të mëdha në rajon.

  Me kapacitet të prodhimit me mbi 40,000 ton në vit, Prince Caffe vazhdon të zgjerojë aktivitetet eksportuese në tregun global.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) tha të mërkurën për REL se bisedimet në Bruksel për rregulloren e Bankës Qendrore të Kosovës (BQK),...
  Kronika01 Mars 2024
  Dy persona kanë hasur mbrëmë në Prishtinë teksa po e mbulonin me rërë në thes që dyshohet të jetë i mbushur me...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli deklaron se lidhja e vetme me dinarin është krijimi i një krize dhe shmangia nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Këshilltarja politike e Kryeministrit Albin Kurti për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka publikuar pamje të rralla kur ishte votuar në Preshevë...
  Lajme01 Mars 2024
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se sot ajri në kryeqytetin tonë nuk është i shëndetshëm, dhe u...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po thotë se në dialog duhet të shkohet vetëm në nivel politik, dhe jo të...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për...
  Sport01 Mars 2024
  Barcelona pritet të jetë e zënë në afatin kalimtar të verës, por Rafael Leao nuk do të kalojë në Kataluni. Financat e...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendi të Kosovës. Rendi i ditës I. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes së mëparshme...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.