×
 • Lajme
 • Lajme

  Presidentja e Tajvanit falënderuese për mbështetjen e Japonisë

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Presidentja e Tajvanit, Tsai Ing-Wen, është shprehur mirënjohëse për mbështetjen e Japonisë që u ka dhënë pas tërmetit.

  “Dëshiroj të shpreh mirënjohjen time ndaj kryeministrit Kishida për fjalët e tij. Kjo ka sjellë ngrohtësi në zemrat e atyre prej nesh në Tajvan,” tha ajo.

  “Unë vetë kam parë japonezë që postojnë mesazhe mbështetjeje për Tajvanin në mediat sociale dhe ndjeva edhe një herë miqësinë midis Tajvanit dhe Japonisë”, shkruan BBC.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka pranuar një telefonatë nga shefi i Republikës së Francës, Emmanuel Macron, gjatë ditës së sotme. Siç njofton presidenca...
  Lajme23 Prill 2024
  Në një rast të pashembullt në historinë e Shteteve të Bashkuara avokatët që përfaqësojnë ish Presidentin Donald Trump do të përpiqen të...
  Lajme23 Prill 2024
  Historiani dhe profesori universitar, Nuri Bexheti, ka folur për përfshirjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në fushatën parazgjedhore në Maqedoninë e...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar regjisorin Samir Karahoda, filmi i të cilit do të shfaqet në festivalin prestigjioz të filmit në Kanë....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...
  Lajme23 Prill 2024
  Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës i ka bërë thirrje mw 16 prill Komitetit të Ministrave që ta pranojë Kosovën si pjesëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.